Pewne jest jedno. Polskie Mięso.

POLSKA WIEPRZOWINA POTĘGA SMAKU POLSKIE MIĘSO - POLSKA SMAKUJE

POLSKI WIEPRZOWINA
POLSKI WIEPRZOWINA
Potęga SMAKU polskiej wieprzowiny

Potęga SMAKU polskiej wieprzowiny

Doskonałe walory smakowe polskiego mięsa wieprzowego znane są nawet poza granicami naszego kraju. Dzięki pełnej kontroli procesu produkcji, stałemu udoskonalaniu metod hodowli z troską o dobrostan trzody oraz doborowi odpowiednich pasz wieprzowina rodzimej produkcji nie ma sobie równych. Mięso wieprzowe jest najpopularniejszym i najchętniej spożywanym mięsem w Polsce. Badania ostatnich lat wykazują, że konsumenci oczekują, aby mięso wieprzowe charakteryzowało się dobrym smakiem, wysoką wartością odżywczą, dobrą ceną i aby było bezpieczne. Wieprzowina od polskich dostawców spełnia wszystkie te parametry, jest więc chętnie serwowana w całym kraju.

Warto mieć NOSA do wieprzowiny

Warto mieć NOSA do wieprzowiny

Surowe mięso wieprzowe wysokiej jakości jest niemal bezwonne. Pachnie jedynie świeżością i czystością. Aromatów nabiera głównie podczas przyprawiania, marynowania i w toku obróbki termicznej. Poddając mięso wieprzowe działaniu temperatury, należy zwrócić uwagę, aby nie przekraczała ona 72°C, a czas ekspozycji najlepiej niech nie przekracza 2-3 minut na stronę. Jest to szczególnie ważne podczas grillowania, smażenia, pieczenia czy wędzenia. Spieczone a często nawet zwęglone krawędzie mięsa mogą zawierać produkty niepełnego spalania węglowodanów (WWA) oraz szkodliwe związki aromatyczne (HAA). Poddając mięso wieprzowe stałej różnicy temperatur, nie dopuścimy do powstania warunków sprzyjających nagromadzeniu tych substancji. Jeśli będziemy pilnować także czasu obróbki termicznej, zminimalizujemy ryzyko powstania WWA i HAA.

Wartościowe i soczyste w DOTYKU mięso

Wartościowe i soczyste w DOTYKU mięso

Surowe mięso wieprzowe jest sprężyste i lekko wilgotne – należy je kroić w poprzek włókien, aby zawsze było miękkie i soczyste. Planując pieczenie, warto mięso wcześniej obsmażyć na patelni, a zachowa kruchość. Polska wieprzowina zawiera dużo pełnowartościowego białka o korzystnym składzie aminokwasowym. Wątróbka i karkówka wieprzowa zawierają też dużo żelaza hemowego, które nasz organizm przyswaja kilkakrotnie lepiej niż żelazo pochodzące z produktów roślinnych. Wieprzowina to także dobre źródło wielu cennych związków mineralnych, m.in.: cynku, potasu, fosforu oraz selenu. W wieprzowinie znajdziemy też szereg witamin z grupy B (B1, B2, B3, B6 i B12), bez obecności których nasz organizm, a zwłaszcza układ nerwowy nie może prawidłowo funkcjonować. Witamina B12 w naturalnej postaci występuje wyłącznie w produktach pochodzenia zwierzęcego, a mięso wieprzowe jest jej bardzo dobrym źródłem. W podrobach i tłustszych kawałkach wieprzowiny znajdziemy też rozpuszczalne w tłuszczach witaminy A, D, E i K.

SŁYCHAĆ, że coś się pichci

SŁYCHAĆ, że coś się pichci

Skwierczenie smażących się kotletów czy kapiącego na rozgrzany ruszt tłuszczu to muzyka dla miłośników mięsa wieprzowego. Dodatek chrupiącego boczku to zwieńczenie prostych zup-kremów, a chrupiąca panierka ukochanego schabowego nie ma sobie równych. Wieprzowina też idealnie nadaje się na grilla, ponieważ zawarty w niej tłuszcz wytapia się na ruszcie, rozluźniając włókna i czyniąc mięso miękkim, kruchym, soczystym.

Jakość, którą WIDAĆ

Jakość, którą WIDAĆ

Dobra polska wieprzowina wyróżnia się jasno lub głęboko różowy kolorem. Im ciemniejsza barwa wieprzowiny, tym najprawdopodobniej mięso jest wyższej jakości i o bogatszym smaku. Bardzo jasna barwa mięsa wskazuje, że w mięsie niewiele jest soku, łatwo więc będzie je przesuszyć podczas obróbki termicznej. Aby tego uniknąć, dobrze jest sięgać po ciemniejsze, soczyste kąski. Surowe mięso powinno być zwarte, wilgotne, ale nie kapiące, a ewentualne żyłki tłuszczu białe – nie żółtawe.

Pork Quality Standard - gwarancja produktu premium

Pork Quality Standard
SPRAWDŹ